piątek, 27 sierpnia 2010

Nowy rekord

Kilkanaście minut w społeczności Mistrzgry.pl
2 komcie dorobku (z czego jeden to samotny emotikon).
Efekt poniżej:LOLROL (pardon my french)

Rekord poprawiony.

Rafałek postanowił brnąć dalej w obciach.
Tym razem wystarczyło kilka minut na emgie.pl i jeden post na forum.

Wklejam skrinszota:

25 komentarzy:

 1. Nieźle sobie Rafałek poczyna.
  To, że wycina trolle to pół biedy, typowe zwyczaje dla każdego internetowego zaścianka, ale wycinka tekściarzy ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ramela też ponoć wyciął. Cóż, jak tam sobie chce, ja w sumie miałem nadzieję poplotkować tam o FATE, wrzucać newsy o postępach z Nemezis i od czasu do czasu napisać coś na bloga.

  Ciekawe, czy uda mi się przekonać go, żeby usunął moje konto i wypowiedzi z serwisu. Na razie gra twardziela, że w regulaminie wyraziłem zgodę na pozostawienie konta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A Ramela to za co ?

  Jak ja lubię patrzeć jak sobie ludzie przestrzeliwują stopy własną bronią.

  Szkoda FATE-kącika :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie no, Ramela jednak nie :)

  A odnośnie usunięcia konta Rafałek jedzie na ostro - nie usunie, proponuje pisanie pozwu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A to ma wymagania, prawdziwa profesjonalna primadonna (PPP) :D

  Rafałek stoi pod ścianą - gdyby usunął twoje teksty niewiele by zostało do czytania na jego stronce (na dzień dzisiejszy - Magnes i odgrzewany Kadu).

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ ja nie bronię pozostawienia tekstów, nawet do tego zachęcam, tylko chciałem, żeby usunął moje wpisy i konto (w ramach przetwarzania danych osobowych i ochrony praw autorskich), ale odmówił mi tego prawa.

  Szkoda o takie coś się strzępić, ale chyba podpada to pod odpowiedzialność karną (choć tutaj przydałaby się raczej opinia jakiegoś prawnika ;)).

  OdpowiedzUsuń
 7. Minusem procesu jest jego czasochłonność ale co gorsze - stanowiłby darmową reklamę emgie.pl.
  Ego Rafałka przy tej okazji rozdęłoby się do rozmiarów gargantuicznych i nie zmieściłby się już w fandomku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie no, szkoda czasu i darmowej reklamy. Mam tylko nadzieję, że nie narobi mi syfu w profilu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. To byłby kolejny strzał we własną stopę. Znając Rafałka - jest to możliwe - bo chłopiec lubi sobie postrzelać.
  Wszystko zgodnie z zasadą - niech mówią/piszą, nieważne dobrze czy źle - byle "cyfrografia" pisali poprawnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co za buc! :) Kolejny do dojechania w rilu na jakimś konie :) Skąd się biorą takie ciule???

  OdpowiedzUsuń
 11. Rałałek to amator. Staremu trollu IP bananować :D
  Konto posprzątane bez pomocy prokuratury.

  @Kugi
  Dzieciaczka chcesz dojechać w rl ? Daj spokój. Stworzyłbyś męczennika na potrzeby rafałkowych fellołersów.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych osoba, której dane są przetwarzane może żądać w każdym momencie usunięcia jej danych ze zbioru (art. 32 ust. 1 pkt 6 ustawy). W takim momencie administrator danych ma obowiązek bezzwłocznego usunięcia takich danych ze zbioru (art. 35 ust. 1).

  Jeśli nadal przetwarzane są dane osobowe, co do których administrator został zobowiązany przez uprawnionego do ich usunięcia (dyspozycja likwidacji profilu w serwisie internetowym jest taką dyspozycją), może okazać się, że doszło do popełnienia przestępstwa nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych (art. 49 ust. 1 ustawy o ochronie danych osobowych).

  Zapis w Regulaminie, który próbuje wymusić zgodę na Użytkowniku aby odstąpił od swoich praw, jest zwykła klauzulą abuzywną i nie ma najmniejszej mocy wiążącej.

  OdpowiedzUsuń
 13. @Furiath:

  Zdaję sobie z tego sprawę, nawet zacytowałem Olszakowi stosowne artykuły (dodatkowo przy odmowie usunięcia tekstów z serwisu zacytowałem odpowiednie artykuły z ustawy o prawie autorskim). Odpowiedzią było zdanie: "wobec tego proponuję zacząć pisać pozew". To chyba najlepiej podsumowuje całą sprawę. Szczęśliwie, ban na IP nie zablokował mi możliwości samodzielnego usunięcia danych, o które skasowanie Olszaka poprosiłem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Proponowałbym to po prostu zgłosić, nie zakładać sprawy, ale poinformować GIODO i tyle. http://www.giodo.gov.pl/579/

  Wcale nie trzeba pozwu pisać. Akurat w tym przypadku na Twoim miejscu bym to zrobił. I przy okazji trąbić na lewo i prawo, że chłop łamie prawo (a tak się wypowiadał w dyskusji z Sejim, ze trzeba być uczciwym).

  OdpowiedzUsuń
 15. Swoją drogą Kuglarz, niegłupia propozycja:).

  OdpowiedzUsuń
 16. @smartfox:

  Dzięki za link, dodałem do ulubionych na wypadek, gdyby był problem z ostatecznym porozumieniem - na tą chwilę sprawy nie ruszam (jak pisałem wcześniej, wszystko co chciałem mam posprzątane, a na dobrą sprawę ban jest na IP a nie profil). Może się jednak przydać, jeśli się nie dogadam z Rafałem w sprawie honorarium za artykuły :)

  Szkoda mi Mistrza Gry, serwis miał (i w sumie nadal ma) potencjał, ale jeśli Rafał będzie reagował podobnie w przypadku innych osób, które ośmielą się skrytykować jego wypowiedzi albo dzieło, raczej nikomu nie będzie się chciało udzielać na cenzurowanej stronie.

  OdpowiedzUsuń
 17. No to brawa dla autora Robotici - teraz już nikt nie będzie miał złudzeń, i myślał że "fandom się na niego uwziął". A już zaczynałem myśleć że MG.pl to fajna inicjatywa...

  OdpowiedzUsuń
 18. @Enc
  Są problemy z honorarium ?
  Czyżby prysnął sen o płaceniu za teksty do rpg ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie no, problemów nie ma na razie i nie sądzę, żeby miały być, pisałem "na wszelki wypadek". A co do snu o płaceniu za teksty - myślę, że teraz, kiedy pojawiło się kilku followerów, Rafał może zdecydować się o zarzuceniu pomysłu.

  OdpowiedzUsuń
 20. O fookin, chyba też się zarejestruję, jeszcze nigdy mnie nigdzie nie zbanowali! :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawe. A najciekawsze jest to, że o użytkownik portalu o całej akcji dowiaduje się z zupełnie innych źródeł. Wrzuciłem na forum temat o banach i moderacji z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji. Jak na razie bez efektu. Co raz bardziej zastanawiam się czy aby mistrz jest dobrym miejscem na osiedlenie się ;>

  OdpowiedzUsuń
 22. @Avaron
  Czy satysfakcjonuje cię odpowiedź jaką zamieścił Rafałek ?

  OdpowiedzUsuń
 23. Dalej prowadzę dyskusję. Jak na razie nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Mam nadzieję, że jednak z tego wszystkiego da się wybrnąć w cywilizowany sposób. Mistrz naprawdę może być fajnym portalem społecznościowym i warto trochę nad nim popracować. Wierzę, że Drone to zrozumie, dlatego też nie odpuszczam :)

  OdpowiedzUsuń